• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

            06.10.2019

            20 września nasi milusińscy obchodzili swoje święto. Uroczystość miała na celu dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Od samego ranka dzieci mogły uczestniczyć w różnych atrakcjach zorganizowanych specjalnie dla nich. Nauczycielki starały się jak najbardziej uatrakcyjnić ten dzień. Przygotowały dla dzieci zabawy, tańce i konkursy w salach zabaw.

            Dzień Przedszkolaka był wspaniałym i radosnym wydarzeniem dla każdego dziecka.

          • BohaterOn-włącz historię

            03.10.2019

            Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON-włącz historię, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Na lekcjach z wychowawcami, dzieci przygotowały laurki, które następnie zostaną przekazane Powstańcom.To nie jedyna akcja w którą zaangażowali się najmłodsi. Wspomniane klasy przyłączyły się także do zbiórki makulatury.

          • Spotkanie w bibliotece

            03.10.2019

            1 października 2019 roku, świetliczaki wraz z opiekunem odwiedziły bibliotekę szkolną. Mali czytelnicy wysłuchali i obejrzeli baśń pt. ,,Calineczka" w formie teatrzyku Kamishibai.

            Teatrzyk Kamishibai wywodzi się z Japonii i jest techniką opowiadania i czytania.Wykorzystuje się w niej kartonowe plansze z obrazkami i tekstemoraz drewniany lub kartonowy parawan, w którym przedstawiana jest opowieść.Nadaje się do wykorzystania i w domu, i w szkole, i oczywiście w bibliotecejako niecodzienne spotkanie z książką w ramach edukacji czytelniczej.

          • Wycieczka do kino-teatru "Syrena".

            30.09.2019

            Dnia 24.09. uczniowie klas I, II, III wraz z wychowawcami, byli widzami przedstawienia teatralnego pt. „Przyjaciele z Bullerbyn”. Familijny spektakl, w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji, wiernie oddawał  klimat powieści Astrid Lindgren. Zwariowane przygody przyjaciół z Bullerbyn, dużo muzyki, tańca, kolorowa scenografia zapewniły uczniom niezapomniane wrażenia.

          • Wycieczka do Biskupina

            22.09.2019

            Dnia 16 września 2019r. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Biskupinie na Jubileuszowym Festiwalu Archeologicznym. Zwiedziliśmy osadę pierwszych rolników z epoki kamienia, replikę łodzi wikińskiej oraz wioskę piastowską. Byliśmy świadkami bitwy Rzymian i barbarzyńców, pokazu tańca POW WOW ORAZ oraz transportu bloku kamiennego metodą starożytnych Egipcjan. 

          • Aktywne przedszkolaki

            14.06.2019

            Jak co roku przedszkole przystąpiło do realizacji programu „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”. Program Kubusiowi Przyjaciela Natury propaguje ciekawe spędzanie czasu wolnego poprzez korzystanie z aktywności fizycznych. We wrześniu 2018 roku przedszkole zgłosiło się do udziału w projekcie  pt. ”Piękna Nasza Polska Cała”, którego celem było kształtowanie postaw  patriotycznych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski. Przedszkolaki ze wszystkich grup brały udział w OGÓLNOPOLSKIM  MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW  „SPRINTEM DO MARATONU”.Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. 
             

          • Ciekawostki z przedszkola

            14.06.2019

            Dzień Dziecka w przedszkolu odbył się 03.06.2019 roku. Ten dzień okazał się doskonały dlatego, że dzieci z różnych grup przedszkolnych mogły się zintegrować. W tym dniu zamiast codziennych zajęć dydaktycznych zaproponowano przedszkolakom liczne gry i zabawy: była muzyka i  bańki mydlane.

            04 czerwca wesoła grupa  dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Wierzchlesie odwiedziła Urząd Gminy. Jedną z atrakcji podczas wizyty była między innymi możliwość odwiedzenia pokoju Pana Wójta. 

            W środę  05.06 2019 roku tuż po śniadaniu  przedszkolaki  odwiedziły Aptekę w Wierzchlesie. Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy aptekarza. Grupa „ŻABEK”, „BIEDRONECZEK” I „PSZCZÓŁEK”  udała się na wycieczkę do pobliskiego zakładu fryzjerskiego, aby tam przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki. Panie pracujące w salonie przyjęły dzieci  bardzo serdecznie i chętnie opowiedziały o swojej pracy. Pokazały  urządzenia i przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów, odpowiedziały wyczerpująco na wszystkie pytania zadane przez przedszkolaków.  Niezapomnianym doznaniem było także siadanie na  fotelu, na którym pani fryzjerka uczesała piękną fryzurę jednej z dziewczynek

            Przedszkolaki odwiedziły również Urząd Pocztowy w Wierzchlesie w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty. 

            Z kolei dzieci po wizycie w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej  dowiedziały się  jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Co więcej, druh zaznajomił dzieci z tym jak udzielać pierwszej pomocy. Jednak najbardziej oczekiwanym dla dzieci był moment prezentacji sprzętu ratowniczego. 

          • Szkolny dzień profilaktyki TRZYMAJ FORMĘ

            14.06.2019

            13 czerwca 2019 roku w naszej szkole realizowano Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" Najmłodsi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali zdrowe I śniadanie-owocową sałatkę. Uczennice klasy III gimnazjum upieły pyszne naleśniki z serem i dżemem. Uczniowie klas starszych przekonywali do zasad zdrowego stylu życia, prezentując piękne plakaty. Na koniec wszystcy mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych na sali gimnastycznej! Klasy otzrymały pamiątkowe dyplomy za udział w programie oraz roztrzygnięto Szkolny Konkurs Czystości!

          • Ogólnopolska Akcja Masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”

            10.06.2019

            W dniu 7 czerwca 2019 roku o godz. 10:00 Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzchlesie wraz z uczniami, przedszkolakami i nauczycielami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wierzchlesie wzięli udział po raz czwarty w Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania „Jak nie czytam, jak czytam”.

            Celem akcji była przede wszystkim promocja czytania i książek, pokazanie nieczytającym uczniom, iż czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników oraz integracja młodzieży szkolnej z przedszkolakami.

            Na początku wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe małym czytelnikom, którzy brali udział w projekcie „Mała książka-Wielki Człowiek”. Projekt ten skierowany był do trzylatków, którzy otrzymali Wyprawki Czytelnicze, czyli książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek za wypożyczenie książek.

            Następnie na placu szkolnym wszyscy uczniowie czytali książki na trawie.

            W ramach integracji klasy III gimnazjum, VIII, VII i VI otrzymały pod opiekę uczniów z klas młodszych i przedszkolaków. Uczestnicy akcji utworzyli pochód z transparentami zachęcającymi do czytania. Publiczny marsz z książkami wyruszył ulicami miejscowości Wierzchlas.

            Po powrocie z marszu klasy wraz z wychowawcami przygotowały zajęcia, gry, konkursy, zgadywanki związane z książką, czytaniem i biblioteką. Było dużo wspaniałej zabawy, a uczniowie starsi świetnie zajęli się swoimi młodszymi kolegami. Po zakończeniu akcji na wszystkich czekał słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej. zorganizowany przez Stowarzyszenie Wierzchlesiaki.

          • XIII MIĘDZYPOWIATOWE PODCHODY MATEMATYCZNO-CHEMICZNE "HOŁDA 2019"

            10.06.2019

            Drużyna gimnazjalna w składzie: Julia Sztuka, Martyna Patyk, Weronika Wypych zajęła II miejsce w Podchodach Matematyczno - Chemicznych w Konopnicy. 4 czerwca, już po raz trzynasty, Publiczne Gimnazjum w Konopnicy zorganizowało Podchody Matematyczno – Chemiczne „Hołda 2019”.   Nietypowa forma konkursu powoduje, że  impreza cieszy się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjów. Uczniowie mieli do pokonania 4-ro kilometrową trasę, na której czekały na nich zadania z matematyki i chemii. Drużyny chcąc dotrzeć do mety musiały wykazać się orientacją w terenie i spostrzegawczością. O wygranej zdecydowała poprawność wykonywanych zadań oraz czas pokonania trasy. W tym roku do  rywalizacji przystąpiło 7 trzyosobowych drużyn gimnazjalnych z:  Konopnicy, Mierzyc, Wielunia, Wierzchlasa, Ostrówka i Białej. 

            Laureatami tegorocznego konkursu są:

            • I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Wieluniu
            • II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchlesie
            • III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzycach

            Naszym dziewczynom serdecznie gratulujemy.

          • Gminny Konkurs Plastyczny

            10.06.2019

            3 czerwca 2019 r. w siedzibie Biblioteki Publicznej w Mierzycach odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego na plakat promujący książkę i bibliotekę. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III: Filip Juszczak, Anna Czyż, Zuzanna Kukuła oraz uczennice klasy III gimnazjum: Julia Sztuka i Daria Kuziemska, z kolei Marta Napieraj uczennica klasy VII zdobyła II miejsce w kategorii klas V-VIII i III gimnazjum!

          • XXVII Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich

            02.06.2019

            W dniach 24-26 maja br. uczestniczyliśmy w XXVII Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich. W tym roku naszą szkołę reprezentowały Maria Bargieł i Julia Urbanek wraz z opiekunem p. Sylwią Mistygacz-Bargieł, a uczestników Zlotu gościła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku.

                            Spotkanie rozpoczął uroczysty przemarsz Delegacji Zlotowych ulicami miasta Olecka w kierunku amfiteatru, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie Zlotu i wręczenie nagród zwycięzcom konkursów. Z naszej szkoły nagrodzono aż czworo uczniów (Maria Bargieł, Julia Urbanek, Bartłomiej Bukowiec i Weronika Adamus).

                            Drugiego dnia Zlotu wzięłyśmy udział w wycieczce krajoznawczej. Było to pływanie statkiem ze śluzowaniem po augustowskich jeziorach oraz wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. Natomiast po powrocie do Olecka rozegrałyśmy grę terenową „W Krainie Tysiąca Jezior”. Trzeba było dotrzeć do wyznaczonych na planie miasta punktów i rozwiązać zagadki. W trakcie zabawy współpracowałyśmy z Delegacją Zlotu z Bydgoszczy. Dzień zakończyło ognisko nad jeziorem.

                            Trzeciego dnia zaplanowano polową Mszę Świętą oraz piknikowe spotkanie nad jeziorem. Niestety duża odległość i nie najlepsze połączenie komunikacyjne spowodowało, że musiałyśmy wcześniej wyjechać.

                            Mimo wyczerpującej podróży przywiozłyśmy niezapomniane chwile i piękne wspomnienia, które na długo w nas pozostaną.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 12.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych