• ŚNIADANIE DAJE MOC!

            20.11.2018

            Uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji organizacji Dnia Śniadanie Daje Moc. Uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie przygotowali smaczne śniadanie. W tym dniu przynieśli do szkoły deski do krojenia oraz kuchenne fartuszki. Obowiązkowo przed przygotowaniem śniadania wszyscy dokładnie umyli ręce. Klasa I była odpowiedzialna za przygotowanie sałatki owocowej, klasa II sałatki jarzynowej, natomiast klasa III przygotowała sok owocowo-warzywny. Następnie uczniowie udali się do stołówki, aby tam wspólnie spożyć zdrowe śniadanie.

          • 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

            15.11.2018

            1oo. Rocznica Odzyskania Niepodległości - Uroczysty apel oraz "biało - czerwony" marsz! 

             

               9 listopada 2018 roku wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły w sposób szczególny upamiętnili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy III gimnazjum, którzy przenieśli nas w czasy lat 20-tych minionego stulecia. Atmosfera tamtego okresu – radość, entuzjazm i nadzieja związana z obudową Polski – udzieliła się wszystkim widzom spektaklu. Po jego zakończeniu zebraliśmy się przed wejściem głównym do budynku szkoły.
                O godzinie 11.11 na maszt została wciągnięta flaga państwowa, a  wszyscy uczestnicy zgromadzenia odśpiewali cztery zwrotki hymnu Rzeczpospolitej Polskiej. Spod szkoły wyruszył biało-czerwony marsz patriotyczny, podczas którego zostały zapalone znicze w miejscach upamiętniający  bohaterstwo
            i patriotyczną postawę mieszkańców ziemi wierzchlejskiej .

          • Wyjazd Kina w Wieluniu

            15.11.2018

            Dnia 8 listopada uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Kina w Wieluniu, aby obejrzeć spektakl pt.: „Dorotka w tęczy”. Spektakl  wystawiony został przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Występ aktorów, barwana scenografia i treść przedstawienia oraz wątki humorystyczne niezwykle  zaciekawiły małych widzów. 

          • Wszystkich Świętych - pamiętamy...

            06.11.2018

            Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać. Uczniowie szkolnego kółka PCK udowodnili,że pamiętają nie tylko o swoich bliskich, ale również mieszkańcach wsi Wierzchlas, którzy polegli w czasie drugiej wojny światowej. Na koniec października odwiedziliśmy pomniki ku czci poległych mieszkańców znajdujące się na terenie naszej gminy, a także groby nauczycieli, których nie ma już wśród nas. Samorząd Uczniowski również się zaangażował i przygotował audycję radiową na temat Dnia Wszystkich Świętych. „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...”

          • "Wyrwani z niewoli"

            25.10.2018

            24 października uczniowie klas VII, VIII oraz klasy III gimnazjum wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym "Wyrwani z niewoli" w hali WOSiR w Wieluniu. Wydarzenie było częścią działań profilaktycznych uwrażliwijących młodzież na niebezpieczeństwa związane z nałogami. Organizatorem spotkania był Zespół ds. Patologii i Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Grupę "Wyrwani z niewoli" tworzą Piotr Zalewski oraz Jacek  "Heres" Zajkowski, którzy na własnym przykładzie pokazują jak można łatwo popaść w kłopaty sięgając po alkohol czy narkotyki, ale również dają nadzieję, że z każdej nawet bardzo trudnej sytuacji jest wyjście. 

          • Ślubowanie klasy I

            25.10.2018

            Dzień  24 października 2018 r. na długo pozostanie w pamięci Pierwszoklasistów. W tym dniu odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I.

            Na początku pani dyrektor Halina Głuszek oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Sandra Kowalczyk i Bartłomiej Bukowiec powitali przybyłych gości: nauczycieli, rodziców i uczniów. Następnie uczniowie klasy III poprzez wierszowane utwory jak też tanecznym krokiem serdecznie zwrócili się do uczniów klasy I. Natomiast uczennice klasy II wykonały specjalnie dla Pierwszoklasistów pokaz tańca. Z kolei uczniowie klasy I recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli a wypijając z uśmiechem sok z cytryny  udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania.     

            Pasowania na ucznia „wielkim ołówkiem"  dokonała dyrektor szkoły pani Halina Głuszek oraz wicedyrektor pani Ilona Kozłowska. W ten sposób uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych, kuferków pomocy dydaktycznych oraz upominków ufundowanych przez Nadwarciański Bank Spółdzielczy w Działoszynie. Dopełnieniem tego pięknego i pełnego wrażeń wydarzenia był poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech oraz dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

            Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości p. Dagmarze Sobczyk, p. Barbarze Wolniak, p. Annie Dutce, p. Bartoszowi Pakule oraz p. Arkadiuszowi Górnemu.

          • Dzień Nauczyciela:)

            23.10.2018

            Dnia 15 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.Z tej okazji uczniowie klasy IVb razem z panią Joanną Wrzałą przygotowali zabawne przedstawienie dla całej społeczności szkolnej. Dziękujemy panu Bartkowi Pakule za oprawę muzyczną i pani Ani Dutce za pomoc w przygotowaniu dekoracji :)Na apelu zabrała również głos przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego -Sandra Kowalczyk, która podziękowała  "za trud, za uśmiech, za serce" wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Na zakończenie, uczennice ze Szkolnego Wolontariatu: Karolina Białek i Julia Caban, zapoznały swoich kolegów i koleżanki z ogólnopolską kampanią BohaterON-wyślij pocztówkę, w której postanowiliśmy wziąć udział. Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Dziękujemy wszstkim uczniom, którzy zdecydowała się napisać kilka ciepłych słów tym, którzy dzielnie walczyli w obronie naszego kraju.  

          • Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej

            18.10.2018

            16 października obchodzony jest Europejski dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji WOŚP organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Celem jest wspólne promowanie nauki pierwszej pomocy. Nasza szkoła również wzięła udział w tym wydarzeniu. Jedenaścioro uczniów klasy VIII od godziny 12:00 do godziny 12:30 biło rekord w jednoczesnym prowadzeniu RKO. Uczniowie wykonywali resuscytację na 5 fantomach: osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia. Wszystko odbyło się pod fachowym okiem pani pielęgniarki Barbary Siudmak, która przeprowadziła pogadankę na temat udzielania pierwszej pomocy oraz przeprowadziła instruktaż wykonywania RKO. Organizatorem wydarzenia w szkole była pani Anna Wiszniewska.

          • Wycieczka - Szlakiem Orlich Gniazd

            16.10.2018

            Dnia 24 września uczniowie klas IV i V wzięli udział w wycieczce Szlakiem Orlich Gniazd. Tego dnia odwiedziliśmy Ojcowski Park Narodowy, który jest położony w Dolinie Prądnika. Zobaczyliśmy tam jeden z ciekawszych zabytków doby renesansu - zamek w Pieskowej Skale pochodzący z XIX w. W pobliżu zamku znajdowała się wapienna forma zwana Maczugą Herkulesa oraz Jaskinię Łokietka. Na koniec pojechaliśmy podziwiać ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Pomimo wietrznej pogody, uczniowie zadowoleni wrócili do domów. Dziękujemy Pani Ani Borgul za zorganizowanie tej wycieczki, a także naszym opiekunom p.Joannie i p. Bartkowi.

        • V Przegląd Wierszy i Pieśni Patriotycznych
          • V Przegląd Wierszy i Pieśni Patriotycznych

            14.10.2018

            W dniu 8 października br. społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wierzchlesie zorganizowała V Przegląd Wierszy i Pieśni Patriotycznych. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Uczniowie Gminy Wierzchlas dla Niepodległej 1918-2018”. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie można było wysłuchać wzruszających interpretacji tekstów patriotycznych w wykonaniu małych i dużych. Najpierw swoje umiejętności recytatorskie i wokalne prezentowały przedszkolaki, a po nich wystąpili uczniowie wszystkich szkół z terenu Gminy Wierzchlas. Spotkanie uświetnił swoim występem również Zespół Obrzędowo-Śpiewaczy z Mierzyc. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy p. Krzysztof Bednarek, przewodniczący Rady Gminy p. Jacek Młynarczyk oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Wierzchlesiaki”. V Przegląd Wierszy i Pieśni Patriotycznych wspaniale wpisał się w cykl uroczystości związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

        • Spotkanie z Przemysławem Buckim
          • Spotkanie z Przemysławem Buckim

            08.10.2018

            3 października 2018 roku dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III spotkały się z niezwykłym gościem- p. Przemysławem Buckim, autorem albumu "Wierzchlas na starej fotografii," który przybył na spotkanie z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Każdy miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się broń żołnierza. Na szczęście była to replika broni. Każdy mógł choć przez chwilę poczuć się jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Wszyscy uczniowie w podziękowaniu za tak interesujące spotkanie zaśpiewali piosenkę pt. Przybyli ułani pod okienko” jak też uroczyście wręczyli podziękowanie.

        • Dzień Sportu na naszym szkolnym Orliku
          • Dzień Sportu na naszym szkolnym Orliku

            11.09.2018

            W dniu 09.09.2018 roku na naszym boisku szkolnym ORLIK odbył się dzień Sportu. Wielką atrakcją i wydarzeniem imprezy był udział w niej gwiazdy sportu. Ambasadorem Sportu w tym dniu na Orliku w Wierzchlesie był pan Damian Dacewicz. To były reprezentant Polski w siatkówce (174 występy w kadrze), trzykrotny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski, uczestnik Olimpiady w Atlancie (1996r.) i Mistrzostw Europy, trener a także komentator siatkówki w Polsacie Sport. Damian Dacewicz to sympatyczny, serdeczny człowiek, 209 cm wzrostu;) 360 cm zasięgu w ataku!  Aktywnie włączył się do naszej zabawy i wystąpił w meczach pokoleniowych w piłkę nożną i siatkówkę. Ćwiczył i udzielał cennych rad dzieciom i młodzieży, chętnie odpowiadał na zadawane pytania i nie odmawiał wspólnych zdjęć. Więcej zdjęć na http://www.wierzchlas.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=10&menu=11&artykul=507&akcja=artykul 

        • WYCIECZKA DO WIELUNIA
          • WYCIECZKA DO WIELUNIA

            21.06.2018

            21 czerwca 2018 roku uczniowie klas I – III wraz z opiekunkami udali się na wycieczkę do Wielunia. W programie przewidziany był spacer po Wieluńskim Ogrodzie Botanicznym oraz wizyta w restauracji, gdzie uczniowie zjedli smaczną pizzę. Wyjazd zaliczamy do udanych!

        • DZIEN SPORTU
          • DZIEN SPORTU

            21.06.2018

            20 czerwca 2018 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Sportu. Tego dnia uczniowie brali udział w zabawach sportowo – rekreacyjnych. Uczniowie zostali zebrani na boisku szkolnym, gdzie pod czujnym okiem nauczycieli aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu, ćwiczyli z wykorzystaniem przyborów oraz rozbudzali zainteresowania sportowe.

        • WYCIECZKA DO WARSZAWY
          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

            21.06.2018

            15 czerwca 2018 roku uczniowie klas I – III wraz z opiekunkami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 5.50 zebrali sie przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęto od Stadionu Narodowego. Było wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie okazała się spełnieniem marzeń. Obiekt naprawdę, robi wrażenie! Następnie uczniowie udali się pod Pałac Kultury i Nauki. Dojechali windą na najwyższe piętro. Mięli możliwość podziwiania Warszawy z wysoka. Potem powędrowali na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty. Następnie zgromadzili się na Starym Mieście, gdzie podziwiali Kolumnę Zygmunta III Wazy, skąd uczniowie pomaszerowali pod Zamek Królewski. Podziwiali piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Z kolei udali się na Rynek Starego Miasta, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem Warszawskiej Syrenki. Po obiedzie zjedzonym na warszawskiej Starówce uczniowie udali się na lotnisko Chopina. Tam z tarasu widokowego o długości 150 m obserwowali starty i lądowania samolotów, które budziły zachwyt względem nowoczesnej techniki i myśli ludzkiej. Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia wielu interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Pomimo zmęczenia wszyscy byli zadowoleni.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 20.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych