DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
21.11.202415 października 2024 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii.
Przygotowali ją uczniowie klasy VIII pod opieką p. Bartosza Pakuły. Chłopcy w zabawny sposób wyrazili swoje podziękowanie za serce, uśmiech… i przeprosili za psoty, figle...prezentując obraz współczesnej szkoły w czasie pandemii.
Samorząd Uczniowski podarował nauczycielom i pracownikom szkoły pamiątkowe, własnoręcznie wykonane kartki na tę okazję. Przedstawiciele samorządu podziękowali też za trud wkładany w wychowanie i kształcenie dzieci życząc jednocześnie satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów.⚘️
Przedstawicielki Rady Rodziców wyraziły swoje podziękowanie dla nauczycieli za codzienną pracę i zaangażowanie oraz swoje uznanie dla woli nauczycieli i od całej społeczności szkolnej przekazały 600 zł dla Maksia co było dla pracowników szkoły najpiękniejszym podziękowaniem.
Pani Dyrektor oraz Wicedyrektor zwróciły uwagę, że Dzień Nauczyciela jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. Podkreśliły, że w tym dniu pamiętamy o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły obecnych oraz emerytowanych.
Pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
4
Uroczyste Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej
21.11.2024Dnia 11 października 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.
Pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor i Wicedyrektor, kolegów i koleżanek ze starszych klas i rodziców zaprezentowali zdolności taneczno-wokalne oraz pięknie wyrecytowali wiersze. Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali a następnie Dyrekcja dokonała aktu pasowania na uczniów.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które przygotowali rodzice oraz uczniowie klasy II i III.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.
Powodzenia!
Akcja: Jabłko czy cytrynka? :)
21.11.2024Uczniowie klas II i III wraz z wychowawczyniami i funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji Wieluniu uczestniczyli w akcji „Jabłko czy cytrynka?”.
Celem akcji było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach.
Dzieci przygotowały transparenty z hasłami: „Kto przepisów drogowych nie szanuje, ten cytrynę otrzymuje” i „Drogi kierowco, przepisów drogowych przestrzegałeś, dlatego jabłuszko otrzymałeś”.
Kierowcy, którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego, otrzymywali od uczniów słodkie jabłka, natomiast kierowcy, którzy popełnili wykroczenia, zostali pouczeni przez policjantów i wyjątkowo zamiast mandatu, musieli z uśmiechem na ustach wypić sok z cytryny.
Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
21.11.2024Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to akcja, której najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
Również w naszej szkole kultywujemy tę tradycję i raz w roku w sposób szczególny spotykamy się w bibliotece szkolnej, aby wspólne posłuchać ciekawych historii.
Tradycyjnie naszymi tegorocznymi gośćmi
byli przedstawiciele Urzędu Gminy Wierzchlas: Pan Leszczek Gierczyk - wójt gminy oraz Pani Sekretarz Beata Marczak. Swoim czytaniem wprowadzili uczniów klas I -III we wspaniały nastrój, zaciekawili nieznanymi dotąd historiami. Dziękujemy wszystkim za udział w dzisiejszym spotkaniu i zachęcamy do czytania książek i odwiedzania biblioteki szkolnej.
3
Narodowe Czytanie 2024
12.09.2024W środę 11 września w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania.
W tym roku uczniowie klas VII i VIII czytali fragmenty "Kordiana" Juliusza Słowackiego, a następnie wykonali portrety naszego wieszcza "na miarę XXI wieku". Na pamiątkę wczorajszego wydarzenia każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki. Akcja została przygotowana we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wierzchlesie.
3
#złotówkoweserduszko dla Maksia
21.11.20243 2 1 !!!! RUSZAMY
Uczniowska akcja charytatywna
#złotówkoweserduszko dla Maksia
Dziękujemy za nominacje
Złotówka to tak mało a jednak tak wiele
Rozpoczynamy uczniowską akcję pomocy dla Maksia Mazurka
Liczymy na wsparcie naszych rówieśników. Zapraszamy uczniów z całej Polski, a jest nas ok. 5 000 000 do włączenia się w akcję
#złotówkoweserduszko dla Maksia.
Akcja polega na podarowaniu przez każdego ucznia symolicznej złotówki. Po zebraniu kwotę wpłacamy na skarbonkę dla Maksia.
Do akcji zapraszamy placówki oświatowe z całej Polski.
!!! RAZEM MOZEMY WIĘCEJ !!!
Zasady akcji:
1. Uczeń przynosi do szkoły symboliczną złotówkę.
2. Odpowiedzialny za akcję nauczyciel układa pieniążki w kształcie serca, robi zdjęcie, kopiuje cały post i udostępnia na profilu fb swojej szkoły. Jeżeli szkoła nie ma konta na fb wpłaca pieniążki z dopiskiem nazwy szkoły.
3. Każda placówka włączająca się do akcji #złotówkoweserduszko nominuje 3 lub więcej placówek (szkoły, przedszkola). Na wykonanie zadania przewidujemy 5 dni.
4. Wpłacamy do skarbonki. Link do skarbonki:
Witamy w nowym roku szkolnym 2024/2025!
05.09.2024W poniedziałek 2 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.
Drodzy uczniowie - jeszcze raz: życzymy Wam wspaniałego czasu w szkole i owocnej nauki!
Półkolonie!!!
01.09.2024Czas półkolonii był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa. Każdego dnia dzieci robiły coś ciekawego i niepowtarzalnego. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy wybrali się do Parku Rozrywki Mandoria. Po powrocie serdecznie się pożegnali i z uśmiechami na twarzach zakończyli wspólną przygodę.
Dziękujemy Wam kochani koloniści - do zobaczenia we wrześniu!
Życzymy spokojnych wakacji byście powrócili do szkoły wypoczęci i z zapasami sił na nowy rok szkolny.
Dyrektor naszej szkoły pani Anna Borgul składa podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji letnich półkolonii w dniach 24.06. - 05.07.2024r, a w szczególności nauczycielom i pracownikom obsługi.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze przedsięwzięcie.
21
Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
01.09.2024Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
Życzymy wszystkim uczniom, zarówno tym, którzy nadal pozostają w naszej szkole, jak również absolwentom wspaniałych wakacji, pełnych pozytywnych wrażeń, uśmiechu i radości.
Z wielką radością spotkamy się z nimi 1 września, aby kontynuować wspólną naukę, a absolwentom życzymy powodzenia w nowej szkole.
15
Otwarcie nowego placu zabaw!
03.06.2024Doczekaliśmy się!
W dniu 27 maja 2024r. w naszym przedszkolu nastąpiło otwarcie nowego placu zabaw.
Radość dzieci mówi sama za siebie :)
15
Wycieczka przedszkolaków do Ranczo Zagata!
03.06.2024Co to był za dzień.....
W dniu 21 maja całe nasze przedszkole wybrało się na wycieczkę do Ranczo Zagata w miejscowości Grabarze. Oprócz pięknej pogody,która nam dopisała czekało nas mnóstwo innych ciekawych atrakcji. Nasze serca skradły wszystkie zwierzątka, które nie tylko mogliśmy podotykać ale i nakarmić. Ciekawie spędziliśmy czas podczas przejażdżki ciuchcią. Bardzo dużo pozytywnych emocji dostarczył nam dmuchaniec,a także zabawy z animatorami i maskotkami Shreka oraz Kubusia Puchatka
17
#LaboratoriaPrzyszlosci
01.06.2024Uczniowie klasy V korzystają na lekcji matematyki z pomocy edukacyjnych zakupionych w ramach projektu
3
Kangur Matematyczny
01.06.2024Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
Wyróżnienie w konkursie uzyskała Nina Caban z klasy V
Serdecznie gratulujemy Ninie oraz pozostałym uczestnikom.
Życzymy kolejnych sukcesów.
Spektakl profilaktyczny - ,,Szkolne tarapaty"
01.06.2024Uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w spektaklu profilaktycznym pt. ,,Szkolne tarapaty" zaprezentowany przez Teatr Magiczna Scena.
W przedstawieniu zwrócono uwagę na następujące wartości:
niebezpieczeństwo używania narkotyków, alkoholu i dopalaczy
zdrowie psychiczne wśród dzieci/młodzieży
wpływ grupy rówieśniczej na zachowania innych nastolatków
uleganie modzie, obowiązujacym trendom, co ma niekorzystny wpływ na psychikę młodego człowieka
nieumiejętność podejmowania racjonalnych decyzji w wieku dorastania
niedojrzałość emocjonalna, nierozwinięta w pełni wyobraźnia, a co za tym idzie brak umiejętności przewidywania konsekwencji podejmowanych decyzji.
KINDER JOY OF MOVING 2024
01.06.202411.05 w Radomsku rozegrano Finał Łódzkich Mini Singielków dziewcząt i chłopców ( kl. III i mł. ) w ramach eliminacji wojewódzkich.KINDER JOY OF MOVING 2024
W kategorii dziewcząt rywalizowało 88 dziewcząt z 16 klubów.
JULIA WILK ( MOS Wierzchlas ) po 10 zwycięstwach i 2 porażkach została sklasyfikowana na miejscach 9-12.
GRATULUJEMY JULIA
Dni Otwarte Szkoły
01.06.202417 maja gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości- przyszłych pierwszoklasistów A to za sprawą Dnia Otwartego Szkoły. Na początek, starsi koledzy i koleżanki- uczniowie klasy III zaprezentowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. "Pali się...". Następnie wspólnie zwiedziliśmy najważniejsze sale, min. gabinet dyrektora i wicedyrektora, pokój nauczycielski, bibliotekę, świetlicę oraz sale lekcyjne, w których przedszkolaki po raz pierwszy zasiadły w szkolnych ławkach. Tam rozwiązywały łamigłówki, zagadki, brały udział w zajęciach ruchowych. Zakończeniem zajęć były warsztaty plastyczne w ogrodzie szkolnym. Spotkanie upłynęło w niezwykle radosnej atmosferze.
13
Zajęciach edukacyjnych pt. „Włókiennicza przygoda”
17.05.2024W dniu 9 maja 2024r. uczniowie klasy IV wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Włókiennicza przygoda” z zakresu wiedzy o włóknach, materiałach włókienniczych i wpływie nas wszystkich – użytkowników odzieży na środowisko naturalne, przeprowadzonych przez pracowników naukowych Sieci Badawczej Łukasiewicz - Łódzkiego Instytutu Technologicznego.
Prowadzący zajęcia pokazali, jak fascynujący jest świat materiałów włókienniczych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w licznych eksperymentach. Dzieci mogły dotknąć włókien bawełny na gałązce bawełnicy, surowego lnu wydobytego z łodygi, czy kokonu jedwabnika, a także próbować zerwać przędzę bawełnianą i poliestrową. Uczniowie zapoznali się z różnorodnością odczuć dotykowych wywołanych przez tkaniny i dzianiny, mogli poczuć się detektywami i odróżnić tkaninę od dzianiny przy pomocy lupy. Przekonali się również eksperymentalnie, że materiały w różny sposób chłoną wodę, którą nakrapiali za pomocą pipet. Zobaczyli, że są materiały z polipropylenu, które zawsze pływają na powierzchni wody, nie chłoną jej, ale chłoną oleje, ropę naftową i dzięki temu służą do likwidacji wycieków tych substancji. Naukowcy z Łukasiewicz - ŁIT pokazali, że materiały włókiennicze mogą przewodzić prąd elektryczny, a te zawierające rozjaśniacz optyczny lub specjalne barwniki mogą „świecić” w świetle UV.
Szczególną uwagę zwrócono już tak młodym ludziom, jak ogromny, negatywny wpływ na zaśmiecanie naszej planety ma zbyt duża ilość kupowanej odzieży - tak zwana szybka moda i co można zrobić, aby ten proces zminimalizować. Uczniowie uczestniczący w zajęciach otrzymali bogato ilustrowaną książkę do samodzielnego uzupełniania próbkami materiałów włókienniczych pt.: „Pan Niteczka i włókiennicza przygoda”, zawierającą podstawową wiedzę dotyczącą włókiennictwa i ekologii oraz plakat obrazujący cykl życia odzieży.
Zajęcia odbywały się w ramach projektu pt.: „Popularyzacja wiedzy włókienniczej jako sposób kształtowania postaw proekologicznych u dzieci” dofinansowanego przez MEiN w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki i były realizowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny (umowa dotacyjna nr: SONP/SN/550722/2022, kwota dofinansowania 231 975 zł).
22
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych