• Deklaracja dostępności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wierzchlesie

ZESPOŁU SZKOLNO- PRZEDSZKOLNEGO W WIERZCHLESIE

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wierzchlesie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 04 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.  Oświadczenie
          w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wierzchlesie: szkolawierzchlas.edupage.org

•  Data publikacji strony internetowej: 2009.11.22
          •  Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022.03.25

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

•  w serwisie występują treści nietekstowe,
          •  część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
          •  występują pliki PDF, tabele i plakaty w postaci grafiki nieposiadające warstwy tekstowej,
          • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
          • część plików została opublikowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,

Dokłada się starań, by w miarę możliwości usuwać stwierdzone bariery na stronie internetowej.

Informacje dodatkowe

• Strona posiada możliwość powiększania liter, jasne tło, zmiana kontrastu, podświetlane linki.
          •  Możliwość używania standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki na witrynie.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzona dnia:  23 marca 2021 r.

Deklarację sporządzono na podstawie wewnętrznej samooceny i przeglądu podmiotu przeprowadzonej przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wierzchlesie.

•  W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
            Osobą kontaktową jest dyrektor zespołu p. Ilona Kozłowska.
          • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: dyrektor szkoły
          • e-mail: zspwierzchlas@wierzchlas.pl
          • Telefon: 572 669 452

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
          • Żądanie musi zawierać:
          • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
          • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
          • wskazanie dogodnej formy udostępniania informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępniania  w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie. W związku z niemożliwością wykonania Państwa prośby z przyczyn uzasadnionych można złożyć zażalenie na piśmie do sekretariatu zespołu:

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wierzchlesie

Adres: ul. Szkolna 48, 98-324 Wierzchlas

Telefon: 572 669 452

e-mail: zspwierzchlas@wierzchlas.pl

Dostępność architektoniczna

W skład Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wierzchlesie wchodzą następujące placówki:
          1. Szkoła Podstawowa w Wierzchlesie im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie ;

ul. Szkolna 48, 98–324 Wierzchlas
          2. Publiczne Przedszkole w Wierzchlesie; ul. Szkolna 48, 98-324 Wierzchlas

Ad. 1
          Budynek Szkoły Podstawowej w Wierzchlesie  nie jest w pełni przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Do budynku prowadzi główne wejście posiadające 2 stopnie schodów.  Drugie wejście z boku szkoły jest bez żadnych stopni, bez podjazdu dla osób poruszających się na wózku. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby słabosłyszące. Dla osób ze szczególnymi potrzebami przed wejściem głównym do szkoły znajduje się dzwonek do przywoływania pracownika szkoły. Szkoła ma pomieszczenia dostępne na parterze oraz szeroki korytarz. Szkoła posiada toaletę przystosowaną dla osób z niepełnosprawnością. W budynku nie ma windy. Szkoła posiada  drugą kondygnację. Na piętro prowadzą schody i poręcze.  W związku  z warunkami technicznymi i niemożnością pełnej dostępności szkoły osobom ze szczególnymi potrzebami, przewidziany jest dostęp alternatywny poprzez komunikację z pracownikami szkoły na parterze. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W szkole nie ma pętli indukcyjnych. W budynku szkoły nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, nie ma oznaczeń kontrastowych, ani w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza  języka migowego.

Ad.2

Publiczne Przedszkole w Wierzchlesie mieści się przy szkole i posiada trzy oddziały. Budynek ten  nie jest w pełni przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Do budynku prowadzi główne wejście i posiada podjazd dla osób poruszających się na wózku. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby słabosłyszące. Przedszkole ma pomieszczenia i korytarz dostępne tylko na parterze.
          W budynku nie ma windy. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W przedszkolu nie ma pętli indukcyjnych. W budynku przedszkola nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, nie ma oznaczeń kontrastowych, ani w druku powiększonym dla osób niepełnosprawnych: niewidomych i słabowidzących.
          W przedszkolu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza  języka migowego.